Yin Yang Temalı Zen Bahçesi Kiti
Yin Yang Temalı Zen Bahçesi Kiti
Yin Yang Temalı Zen Bahçesi Kiti
Yin Yang Temalı Zen Bahçesi Kiti

Yin Yang Temalı Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • Ürünün uzunluğu 16 cm, genişliği 12 cm’dir.
  • Ağırlığı yaklaşık 245 gramdır.
  • 1 tane siyah table içerir.
  • Table üretiminde MDF ve reçine karışımı malzeme kullanılır.
  • 1 tane ahşap tırmık içerir.
  • Üründe 2 adet tütsülük yeri bulunur.
  • 2 torba beyaz ve siyah kumla birlikte gönderilir.

Zen Bahçesi Nedir?

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan zen bahçesinin yapımına ilk olarak Japonya’da başlanmıştır. Zaman içinde dünyaya yayılan bu meditasyon türü, günümüzde yeniden popüler hale gelmiştir. Minyatür yapıda olan nesnelerin bir bahçe haline getirilmesi, zen bahçesinin yapımındaki temel unsurdur. Parçaların küçük ve dikkat çekici yapıda olmaması, meditasyona tam anlamıyla odaklanmak açısından oldukça önemlidir.

Her yaş grubunda dikkat çekici olan zen bahçeleri, çoğunlukla zihni sakinleştirmek ve dinlendirmek için kullanılırlar. Farklı zevklere uygun şekilde hazırlandıklarından dolayı her bireyin ilgilisini üzerine taşır. Üstelik kitler halinde alınabildikleri için bahçeyi hazırlarken zaman kaybı yaşanmaz. Bir setin içerisine bahçe yaparken ihtiyaç duyulabilecek birçok nesne yer alır. Ancak alınan setlerin özelleştirilmesi ve daha bireysel hale getirilmesi de mümkündür.

Zen bahçeleri çoğunlukla tabla ve kumdan oluşurlar. Kumla oynamak için tırpan veya benzeri bir nesne içerebilirler. Bazı ürünlerin tütsü yakarken kullanmak amacıyla tütsülük bölümleri olur. Üstelik yapıldıktan sonra muhafaza edilmek üzere bozulmaları ya da dekoratif bir unsur olarak bir köşeye yerleştirilmeleri de mümkün olur. Uzun süre vakit geçirmeye uygun olan zen bahçeleri, aynı zamanda uzun ömürlülerdir. Bu nedenle sık sık yenilenmesine gerek yoktur. Sıkılan kişiler parçaları ya da kum renklerini değiştirerek ürünü kullanmaya devam edebilirler.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Yin Yang Temalı Zen Bahçesi Kiti, özellikle ruhsal denge sağlamak için yapılan bir zen bahçesidir. Yapımı oldukça basit olan bu üründe, gereken tüm nesneler toplanmış ve setin içine yerleştirilmiştir. Bahçenin şekli yin yang sembolünde olduğundan dolayı ilk olarak tablanın üzerine siyah ve beyaz kumlar ayrı ayrı dökülür. Küçük ve büyük alanlar da doldurulduktan sonra temel bir yin yang şekli oluşturulur.

Tütsülük olarak da kullanılabilen yin yang temalı zen bahçesi kitlerini yaparken 2 ayrı tütsülük bölgesi de kullanılabilir. Tütsüleri yaktıktan sonra bahçeyi tasarlamak ya da bahçe tasarımını yaptıktan sonra tütsü yakmak da uygundur. Bu aşamada kullanıcılar istedikleri aromaya sahip tütsüleri yakarak ortamın atmosferini değiştirebilir. Meditasyon yaparken odaklanmayı kolaylaştıracak ve negatif enerjiyi azaltacak birçok tütsü kokusundan faydalanabilir.

Zen bahçelerinin hazırlanmış kumlarının üzerine birçok nesne yerleştirilebilir. Ancak daha sade bir görüntü oluşturmak açısından herhangi bir nesne yerleştirmeden de uygulama yapılabilir. Bunun için sette yer alan ahşap tırmıkla şekiller çizmek mümkündür. Siyah ve beyaz kumlara yapılan desenler isteğe bağlı olarak düz, çapraz, yatay, dalgalı ya da daire formunda olabilir.

Uzun süre ilgilenebilir yapıda olan zen bahçelerini bozmak ve yeniden yapmak mümkündür. Ürün, hemen eskimeyen ve dayanıklı malzemelerden yapıldığı için sık sık yenilenmesi gerekmez. Ancak tütsü kullanımından sonra leke ve kötü koku oluşmaması adına, tütsülerin dökülen küllerini temizlemek oldukça önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR