Oturan Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Oturan Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Oturan Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Oturan Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti

Oturan Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • Ürün ağırlığı 512 gram şeklindedir.
  • Setteki tablenin ölçüsü 18x20 cm uzunluklarındadır.
  • Reçine ve MDF kullanılarak yapılan bir table içerir.
  • Siyah table ve beyaz kum birlikte gönderilir.
  • Uygulama için 1 adet ahşap tırmık eklenmiştir.
  • Sade renklerde 1 tane köprü bulundurur.
  • Minyatür boyutlarda 1 adet kule içerir.
  • Üzerinde zen yazılı 1 tane siyah taşa sahiptir.
  • Süsleme için küçük doğal taşlar ilave edilmiştir.

Zen Bahçesi Nedir?

Geleneksel Japon bahçe tasarımın bir türü olan zen bahçesi, meditasyon için kullanılan bir nesnedir. Genellikle meditasyon yapmak ve sağlıklı şekilde düşünmek için bir ortam yaratma amacıyla kullanılır. Bu nedenle doğal unsurlar ve minimal tasarımlar tercih edilir. Hem sade hem şık görüntüleri sayesinde estetik bir zevk uyandıran zen bahçeleri, kişisel olarak detaylandırılabilme özelliğine de sahiptir.

Zen bahçeleri genellikle kurak bir peyzajdır ve kum kullanarak hazırlanır. Farklı boyuttaki taşlar kullanılır ve kültüre göre bu taşların derin anlamları olabilir. Yapılan düzenlemeler meditatif bir etki oluştursa da kullanılan nesneler manevi değer de taşıyabilir. Böylelikle bahçeyle ilgilenen kişiler yalnızca bir konu üzerinde yoğunlaşabilir, nesnenin çağrışımları hakkında düşünebilir. Ayrıca sakin bir bahçe tasarımı oluşturulduğu için ruhsal olarak dinlenmek, odaklanmak ve stresten arınmak mümkün olur.

Yaratıcı düşünce becerilerini iyileştiren zen bahçesi, birçok etkiyi beraberinde getirebilir. Meditasyon için uygun bir nesne olduğundan dolayı zamanın yavaşlamasına ve anın tadının çıkarılmasına yardımcı olur. Kullanılan doğal unsurlar, düşüncelere daha kolay şekilde odaklanmayı sağlar. Sessizlik ve dinginlik, bireyin zihnini sakinleştirmesine ve duygularını yatıştırmasına yardımcı olabilir. Ayrıca renk ve desenler özenle tasarlandığı için kişide düzen hissi oluşturabilir.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Oturan Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzemeleri içeren bir üründür. Yapımında yalnızca setten çıkan malzemeleri kullanmanız yeterli olur. Bahçeyi yapmaya başlarken öncelikle ikiye bölünmüş olan tablayı kum ve taşla doldurmak gerekir. Bir kısmını taşla bir kısmını kumla doldurarak daha düzenli bir görüntü elde edilebilir. Ancak yalnızca kum kullanılması da mümkündür. Bu aşamada bahçeyi tasarlayan kişi istediği gibi hareket edebilir. Sadece kumla desen çizerek herhangi bir nesne eklemeden de bahçesiyle ilgilenebilir.

Kumu ve taşları yerleştirilen tabanın üzerine, kitte bulunan köprü ve büyük taş gibi nesneler eklenmelidir. Oturan Buddha biblosu da eklendiği zaman bahçe oldukça sade ve şık bir görüntü kazanır. Zen bahçelerinin asıl etkisini hissetmek içinse tırpanla kuma desenler çizmek, taşların yerini değiştirmek gibi aktiviteler yapılabilir. Uzun süre vakit geçirmeye uygun olan bu bahçeleri bozmak, yeniden yapmak ve sonra tekrar bozmak da mümkündür.

Dayanıklıkları ve minimal tasarımlarıyla öne çıkan bahçeleri yaparken kişisel nesnelere de yer verilebilir. Küçük boyutta, olumlu hisleri çağrıştıran ve bahçeyle uyumlu olan birçok eşya bahçeye yerleştirilebilir. Böylelikle meditasyonlar daha etkili hale gelebilir ve bahçeyle zaman geçirirken daha çok keyif alınabilir. Özellikle çocuklarla birlikte yapılan zen bahçesi tasarımlarında küçük oyuncaklara ve çocuğun ilgilisini çekecek diğer nesnelere yer verilebilir. Uygulamalar çocuklarda zeka ve hayal gücünü destekleyerek büyümeye yardımcı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR