Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kiti
Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kiti
Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kiti
Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kiti

Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kiti

0,00

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • 640 gram ağırlığa sahiptir.
  • 18x22 cm ölçülerinde imal edilmiştir.
  • 1 tane dayanıklı siyah tabla gönderilir.
  • Tabla yapımında reçine ve MDF tercih edilir.
  • Uygulama için 1 tane ahşap tırmık içerir.
  • 1 tane mumlukla birlikte teslim edilir.
  • 1 tane yeşil yosun bulundurur.
  • Tasarım için 1 torba beyaz kum gönderilir.
  • Kit, 1 adet tealight mum içerir.

Zen Bahçesi Nedir?

Japon kültüründe öne çıkan meditatif nesnelerden biri zen bahçesidir. Gerçek peyzaj bahçelerinin minyatür hali olan zen bahçesi kitleri, temel olarak meditasyon yaparken kullanılır. Sağlıklı düşünmeye, odaklanmaya ve ruhsal bir deneyim yaşamaya zemin hazırlayan bu ürünler; birçok tema içerdiği için her zevke uygun yapıdalardır. Tasarımlar minyatür boyutlarda olduğu için kullanımları ve saklanmaları oldukça kolaydır.

Dekoratif nesne olarak da tercih edilebilen zen bahçeleri hem sade hem de şık bir görüntü oluştururlar. Böylelikle zihnin dinginleştirilmesine ve estetik zevklerin açığa çıkmasına yardım ederler. Minimal tasarımlar sayesinde bahçe düzeni yapmak ve bu düzeni değiştirmek oldukça kolaydır. Uygulamalar uzun süre kesintisiz şekilde yapılabileceğinden dolayı meditasyon yapmayı daha keyifli ve etkili hale getirebilirler.

Düşünce becerilerini geliştiren ve dış dünyadan soyutlayan zen bahçesi çeşitlerinin birçok faydası daha vardır. Zamanı yavaşlatan ve akışta kalmayı kolaylaştıran bu ürünler, tamamen özgür bir alan oluşturmayı destekler. Sorumluluk duygusunu arttırmak, düzen sağlamak, duyguları yatıştırmak, bilinçaltını temizlemek gibi etkiler gösterir. Ayrıca her bir unsur, aslında manevi bir anlam taşıdığından dolayı zen bahçesi kitleri doğrudan zihne ve bilinçaltına etki ederek kişideki negatif düşünceleri uzaklaştırır.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Birçok farklı şekilde kullanılabilen ve yapılan zen bahçeleri, genel olarak bir tema çevresinde yapılır. Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kiti, meditasyon yaparken kullanabileceğiniz bir zen bahçesinin yanında mumluk rolünü de üstlenir. Özellikle mum ışığını sevenlerin tercih etmesi gereken bu ürün, meditasyon yaparken hem mum ışığından hem de zen bahçesinin etkilerinden faydalanmayı sağlar. Yapımı için gereken tüm malzemeler kitin içinde bulunur.

Mumluk Temalı Zen Bahçesi Kitini yaparken önce tableyi kumla doldurmak gerekir. Kumu yaymak için ahşap tırmıktan faydalandıktan sonra diğer unsurların yerleştirilme sırası gelir. Mum ışığında çalışmak isteyenler ilk olarak mumluğun üzerine tealight mumu yerleştirerek yakabilir. Ancak tasarım bittikten sonra mum yakmak da meditasyonu daha etkili hale getirir. Yalnızca mum kullanırken muma çarpmamaya ve düz bir zeminde seti tamamlamaya özen gösterilmelidir.

Zen bahçesini yapmaya devam ederken sette bulunan yeşil yosun ve taşlar da yerleştirilebilir. Bu esnada eğer seti özgünleştirmek isteyenler varsa, tablenin üzerine temaya uygun minyatür nesneler ilave edebilir. Bunun içinse küçük heykeller ve biblolar, oyuncaklar ya da yapay bitki çeşitleri eklenebilir. Ancak sade duruştan hoşlanan bireyler, meditasyonlarına tırpan kullanarak devam edebilirler.

Tırpan, zen bahçelerini etkili hale getiren en önemli nesnelerden biridir. Tırpanla yapılması gereken aktiviteyse, kum üzerine desenler çizerek meditatif tasarımlar oluşturmaktır. Kum üzerine yapılan çizgiler, dalgalar ya da karışık şekiller sayesinde zihnin dinlendirilmesi sağlanır. Böylelikle zen bahçelerinden maksimum etki alınır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR