Meditasyon Zen Bahçesi Kiti
Meditasyon Zen Bahçesi Kiti
Meditasyon Zen Bahçesi Kiti
Meditasyon Zen Bahçesi Kiti

Meditasyon Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • 515 gram ağırlığa sahiptir.
  • Table ölçüleri 18x20 cm şeklindedir.
  • Reçine ve MDf malzemeden yapılan bir adet table içerir.
  • Siyah table ve 1 torba beyaz kum gönderilir.
  • Uygulama için 1 adet ahşap tırmık bulundurur.
  • 1 tane siyah taşa sahiptir.
  • Süsleme için küçük doğal taşlar gönderilmiştir.

Zen Bahçesi Nedir?

Geleneksel meditasyon araçlarından biri olan zen bahçesi, Japon kültüründe öne çıkan nesneler arasındadır. Bu ürünler, küçük ebatlara sahip olduğu için ilgilenmesi oldukça kolaydır. Özgünleştirilebilir tasarımlara sahiplerdir ve küçük yapıları sayesinde vakit geçirmeyi kolaylaştırırlar. Zen bahçelerinin temel amacı zihni sakinleştirmek olduğu için stresten arınmaya yardımcı olurlar. Ayrıca göz yormazlar ve sadelikleri sayesinde etkileyici bir yapıları vardır.

Zen bahçelerinin ortak özellikleri tabla, kum ve tırpan içermeleridir. Üzerine eklenen nesneler, taşlar, biblolar, heykeller ve diğer nesneler değişiklik gösterebilir. Ancak nesneler sade tasarımlardadır ve göz yormayacak şekillerden oluşurlar. Üstelik tüm zen bahçeleri küçük ebatlardan oluşur. Bu sayede kullanımları ve saklanmaları da oldukça kolaydır. Yer kaplamadıkları için muhafaza edilirken de sorun yaşatmazlar.

Sakinleştiren, odaklanmayı kolaylaştıran ve stres azaltan yapılarıyla öne çıkan zen bahçeleri, uzun yıllardır tercih edilen meditasyon araçlarıdır. Popüler bir kullanıma sahiplerdir. Ayrıca ilham çağırma, dinlendirme, huzurlu hissettirme gibi özellikleri vardır. Düzenli şekilde kullanıldıkları zaman en iyi etkiyi gösterirler. Ancak yalnızca stresli ya da huzursuz hissedilen dönemlerde kullanılmaları da mümkündür. Öyle olduğunda anlık etki gösterdikleri için yine sakin ve huzurlu hissetmeyi desteklerler.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Meditasyon Temalı Zen Bahçesi Kiti, özellikle meditasyon yapmak için hazırlanan bir settir. Bu setin içinde siyah table, ahşap tırmık, küçük doğal taş, 1 adet büyük taş ve 1 torba beyaz kum yer alır. Minimal tasarıma sahip olan bu ürün, her zevke hitap edecek bir sadeliğe ve doğallığa sahiptir. Yapımıysa hem zevkli hem de çok kolaydır. Yalnızca setteki nesneleri kullanmak zen bahçesini başarıyla yapmak için yeterli olur.

Bahçenin inşasını yaparken öncelikle tablanın üzerine yeteri kadar kum dökmek gerekir. Siyah tablaya dökülen beyaz kumu yayarken ahşap tırmıktan yardım alınabilir. Daha sonra büyük ve küçük nesneler sırayla yerleştirilir. Son aşamada, tırmığı kullanarak kuma desenler çizerek bahçeyi daha süslü hale getirmek yeterli olur. Tırpanla şekillen çizerken rahatlama hissi gelmeye başlar.

Bahçeyi yapmak ve bozmak, stresten arınmak için yeterli olur. İnsanlar istedikleri süre boyunca zen bahçelerinde vakit geçirebilirler. Düzenli ya da düzensiz rutinler halinde bahçeyle ilgilenmek mümkündür. Üstelik zaman içerisinde farklı biblolar eklemek, nesnelerin yerlerini ve şekillerini değiştirmek de bahçenin özgün hale getirilmesine yardımcı olur.

 

Hem sade hem şık yapıda olan zen bahçelerini herkes yapabilir. Kullanımı oldukça kolay olduğu için çocuklar da yetişkinlerle birlikte kendi bahçelerini oluşturabilirler. Bunun için sete ek olarak minimal oyuncakları eklemek, çocukların etkinlikten daha çok keyif almasına yardımcı olabilir. Hayal gücünü ve zeka gelişimini destekleyen uygulamalar aynı zamanda unutkanlığı azaltır, konsantrasyon süresinin uzatılmasına yardımcı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR