Kule Temalı Zen Bahçesi Kiti
Kule Temalı Zen Bahçesi Kiti
Kule Temalı Zen Bahçesi Kiti
Kule Temalı Zen Bahçesi Kiti

Kule Temalı Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • Ağırlığı 515 gram ölçüsündedir.
  • Table uzunlukları 18x20 cm şeklindedir.
  • 1 adet siyah tableyle gönderilir.
  • Table dayanıklı yapıdadır, reçine ve MDF karışımından üretilir.
  • 1 tane ahşap tırmıkla gönderilir.
  • Süsleme için 1 adet minyatür kule içerir.
  • 1 adet siyah taş bulundurur.
  • Uygulamada kullanılması için küçük doğal taşlar yer alır.
  • 1 torba beyaz kum içerir.

Zen Bahçesi Nedir?

Geleneksel bir meditasyon aracı olan zen bahçesi, ilk olarak Japonya’da kullanılmaya başlamıştır. Asıl amacı rahatlamak olan bu ürünler tamamen minyatür bir yapıya sahiptir. Küçük ebatları, basit nesneleri ve göz yormayan yapıları sayesinde herkesin kullanabileceği bir tarzdadır. Özellikle ruhsal olarak dinginleşme, sakinleşme ve rahatlama gibi etkileri bulunduğu için meditasyon yaparken kullanılabilirler.

Özelleştirilebilir tasarımları olan zen bahçeleri genellikle bir tema içerir. Bunun için bahçelere eklenen nesneler çeşitlilik gösterebilir. Genellikle kum, table ve tırpandan oluşan setler halinde satılırlar. Üzerine eklenmesi için büyük ve küçük doğal taşlar, bazı biblolar, köprüler ya da diğer minyatür nesneler bulundurur. Kişiler kendi zevklerine bağlı olarak farklı setleri satın alabilir veya setlere ekleme yaparak zen bahçelerini özgün hale getirebilir.

Hem çocukların hem yetişkinlerin ilgisini çeken zen bahçeleri, genellikle siyah ve beyaz renklerine sahiptir. Üzerine eklenen nesneler çok parlak olmadığı için göz yormaz. Renklerin uyum içinde olması insanların zihinsel olarak rahatlamasını destekler. Tırpanla yapılan şekiller odaklanmayı kolaylaştırır ve sakin hissetmeyi destekler. Ayrıca çocukların zeka gelişimine yardımcı olan bu nesneler, hiperaktivite gibi sorunların da azalmasına yardımcı olurlar.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Genellikle zen bahçesi yaparken Kule Temalı Zen Bahçesi Kiti gibi özel temalı setler kullanılır. Bu setlerin içinde bulunan tableyi temizleyerek kuruladıktan sonra üzerine beyaz kum dökülür. Kumun yayılmasıyla birlikte sette bulunan kule ve taşlar yerleştirilir. Herhangi bir nesne yerleştirmeden tırpanla şekil çizerek de zen bahçesi yapılabilir. Uzun süre zaman geçirmeye elverişli olan bu ürünün üzerine farklı nesneler de ilave edilebilir.

Zen bahçeleri özgünleştirilebilir yapılara sahiplerdir. Bu nedenle bireyler sevdikleri oyunların, filmlerin, animelerin ya da sanat eserlerinin minyatür parçalarını bahçelerine ekleyebilirler. Küçük boyutlara sahip, göz yormayan, çok parlamayan ve bahçeyle uyumlu olan birçok nesne daha bahçeye ilave edilebilir. Böylelikle zen bahçeleri daha çok bireysel zevklere hitap eden bir alan haline dönüştürülebilir. Herkesin bahçesi kendine özgü olduğundan dolayı sete ilave yapılmadan kullanmak da mümkündür.

Kendisi küçük fakat etkileri büyük olan zen bahçelerinin kullanımı oldukça basittir. Üstelik ebatları sayesinde kullanımları da kolaydır. Herhangi bir alana dekoratif nesne olarak yerleştirilebilirler. Kullanılmadıkları zaman da bir kutu ya da yumuşak bezin içine sarılarak muhafaza edilebilirler. Üstelik temizlikleri de kolaydır. Yalnızca kumun boşaltılması ve suda zarar görmeyen nesnelerin yıkanarak kurulanması yeterli olur.

Hem sade hem şık yapıdaki zen bahçelerinin düzenli şekilde kullanılması kişinin sinirlerinin yatışmasına yardımcı olur. Dikkat dağınıklığını azaltır, uyku düzeni sağlar, bilinçaltını temizler ve kararsızlığı yok eder. Ayrıca bir meditasyon aracı olduğu için negatif enerjiden, olumsuz duygu ve düşüncelerden de arındırır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR