Köprü Temalı Zen Bahçesi Kiti
Köprü Temalı Zen Bahçesi Kiti
Köprü Temalı Zen Bahçesi Kiti
Köprü Temalı Zen Bahçesi Kiti

Köprü Temalı Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • 18x18 cm ölçülerinden oluşan bir üründür.
  • Ağırlığı yalnızca 460 gramdır.
  • Set içinde 1 adet siyah table yer alır.
  • Table yapımında reçine ve MDF kullanılır.
  • Uygulama için 1 adet minyatür ahşap tırmık gönderilir.
  • Sette 1 adet küçük köprü bulunur.
  • 1 tane yeşil yosun içerir.
  • Kitin içerisinde 1 torba beyaz kum yer alır.
  • Süsleme için 1 tane balık gönderilir.
  • 1 adet doğal taş içerir.

Zen Bahçesi Nedir?

Meditatif tasarımlara sahip olan zen bahçesi, ilk olarak Japonya’da ortaya çıkmıştır. Gerçek zen bahçelerinin minyatür bir hali olan minyatür zen bahçeleri, meditasyon için kullanılan araçlardır. İçerisine eklenen unsurların her biri derin anlamlar içerdiğinden dolayı yapılan etkinlikler zihni sakinleştirir. Estetik görünümleri sayesinde dekoratif nesne olarak evlerde, iş yerlerinde ya da açık havada kullanılmaları mümkündür.

Kişisel olarak tasarlanabilen ya da kit halinde satın alınan zen bahçeleri, genellikle bir temaya sahiptir. Bu tema, kişide sakinlik oluşturur ve stres seviyesini azaltır. Minimal tasarımlar sayesinde kitle vakit geçirmek kolay olur. Ayrıca sadelik dolayısıyla zen bahçeleri göz yormaz, zihni karıştırmaz ve iç sesin rahatça açığa çıkmasına yardımcı olur. Her zevke uygun tasarımlara sahip olan bu ürünler, sakince düşünmeye izin verdiği için meditasyonlardan alınan etkileri de daha derin bir hale getirirler.

Birçok özelliğe sahip olan zen bahçeleri, zamanın yavaşlamasına yardımcı olur. Karar verme aşamalarında kişinin en doğru tercihi yapmasını destekler. Ayrıca aşırı duyguları yatıştıran yapısı sayesinde ruh sağlığını korur, anksiyete ve depresyon belirtilerini azaltır. Seçilen renk ve desenler, oluşturulan düzen gibi etkenler de sorumluluk duygusunun artmasını sağlar. Özellikle rutin yaşamdan uzaklaştıran bu kitler, bireyin daha mutlu ve huzurlu hissetmesine yardım eder.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Çeşitli temalara ve tasarımlara sahip olan zen bahçelerini yapmak oldukça kolaydır. Köprü Temalı Zen Bahçesi Kitini yapmak için de öncelikle sette bulunan nesneleri nemli bir bezle silmek gerekir. Table tamamen kuruduktan sonra üzerine bir torba kum ilave edilir. Ardından diğer nesneler tablenin farklı yerlerine konumlandırılarak hoş bir zen bahçesi görüntüsü oluşturulur. Eşyaların nereye, nasıl ve hangi düzende konulacağı tamamen kullanıcının kararıdır.

Zen bahçesiyle uzun süre vakit geçirmek ve meditasyona devam etmek isteyenler, bahçedeki nesnelerin yerini değiştirebilir ya da yeniden bahçe yapmaya başlayabilir. Ayrıca sette bulunan minyatür tırpanla nesneleri gömerek yeniden açığa çıkarabilir. Tırpan, toprak üzerinde desenler çizmek için de tercih edilebilir. Bunun için kullanıcılar meditatif desenler çizerek ruhsal olarak dinlenmelerine yardımcı olacak bir dizi görüntü oluşturabilirler.

Her zen bahçesi bireye özeldir. Bu nedenle bahçelere farklı nesneler ilave ederek özgünleştirme işlemine devam edilebilir. Kullanıcılar, kendi zevklerine uygun minyatür heykel, biblo, taş ya da diğer unsurları bahçelerine ilave edebilirler. Hiçbir olumsuz duygu içermeyen bu nesneler, zen bahçesi kullanımını daha zevkli bir hale getirebilir. Ayrıca küçük çocuklara da oyuncak, oyun ya da film temalı biblolar eklenerek bir zen bahçesi oluşturulabilir. Çocukların duygusal zeka gelişimine katkıda bulunan bu etkinlik, özellikle yetişkin gözetiminde yapılmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR