Japon Zen Bahçesi Kiti
Japon Zen Bahçesi Kiti
Japon Zen Bahçesi Kiti
Japon Zen Bahçesi Kiti

Japon Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • Ağırlığı 328 gram ölçüsündedir.
  • Uzunluğu ve genişliği 15x22 cm şeklindedir.
  • 1 adet reçine ve MDF karışımı siyah table içerir.
  • 1 tane uygulama için ahşap tırmık gönderilmiştir.
  • 1 adet kule içerir.
  • Kullanım için 1 torba bej kum gönderilmiştir.
  • Süslemeye uygun doğal taşlarla birlikte teslim edilir.

Zen Bahçesi Nedir?

Meditatif desenler çizilerek meditasyon yapılan zen bahçeleri, aslında Japon geleneğine ait bir nesnedir. Bu nesne, birçok minyatür içerik barındırır ve küçük bir peyzaj alanı oluşturmak için kullanılır. Masa üstünde ya da taşınabilir alanlarda meditasyon yaparken tercih edilir. Odaklanma süresini uzatma, rahatlama, stresten arındırma gibi etkilere sahip olan bu bahçeler; her yaşa ve zevke hitap ettiği için güzel bir kullanıma sahiptir.

Geleneksel Japon kültürünün bir parçası olan zen bahçeleri, hazır kitler halinde satın alınabilir ya da bireysel olarak tasarlanabilir. Kitlerin içerisinde genelde kum, farklı boyut ve renklerde taşlar, dekoratif unsurlar, minyatür bahçe aletleri, table, köprü, heykel, biblo gibi içerikler bulunur. Bu içerikleri kullanarak bahçe tasarlayan ve bahçeyle ilgilenen kişiler aynı zamanda meditasyon yapabilirler. Yapıldıktan sonra bozulabilir ya da dekoratif amacıyla bir alanda sergilenebilirler.

Zen bahçeleri, meditasyona odaklanmayı kolaylaştırmanın yanında bir dizi faydaya daha sahiptir. İlk olarak estetik zevkleri açığa çıkardığı için hayal gücünü ve yaratıcı düşünme tarzını geliştirir. Sadelikten zevk almayı kolaylaştırdığından dolayı kişinin küçük şeylerden de mutlu olmasını kolaylaştırır. Tatminlik duygusunu arttırarak mutluluğun ve huzurun uzun süre korunmasını sağlar. Ayrıca bilinçaltını temizleyen yapısı sayesinde korkuların, travmaların ya da endişelerin atlatılabilmesine yardımcı olur.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Japon Zen Bahçesi Kiti, oldukça kolay şekilde yapılabilen bir zen bahçesi setidir. Bu setin içerisinde table, tırmık, kule, kum ve doğal taşlar bulunur. Tablenin temizlenmesi ve üzerine kum dökülmesiyle birlikte zen bahçesinin yapımına başlanır. Zen bahçesini tasarlarken sette bulunan minyatür taş ve biblolardan yardım alınır. Japon Zen Bahçesi Kiti, en sade ve kullanımı kolay zen bahçesi setlerinden biri olduğu için herkes seti kolayca kullanabilir.

Bahçeden en iyi etkiyi almak için zihin sakinleşene kadar bahçe tasarımıyla ilgilenmek gerekir. Bunun için minyatür tırpanı kullanarak bej kumun üzerinde desenler çizilebilir. Dalga, düz ya da yatay çizgiler halinde yapılan tasarımlar kişiden kişiye değişir. Karışık desenler yapmak veya biblo eklemeden yalnızca toprakla desen çizmek de mümkündür. Ayrıca set, özgünleştirilebilir bir yapıda olduğundan dolayı farklı nesnelerin ilave edilmesinde sakınca yoktur.

Kendi setini oluşturmak isteyen kişiler, oluşturdukları bahçeye minyatür tasarımları olan birçok nesneyi ekleyebilir. Oyuncaklar, heykeller ya da biblolar kullanıcıda kötü çağrışım oluşturmadığı müddetçe kullanılabilir. Ayrıca eklenen nesnelerin göz yormaması, sadeliğe ve peyzaja uygun olması oldukça önemlidir. Dikkat dağıtıcı unsurların bulunmadığı zen bahçeleri zihni daha iyi şekilde sakinleştirdiği için odaklanmayı kolaylaştırır.

Çocuklar için zen bahçesi oluştururken de sevdikleri oyuncakları ve minyatür nesneleri kullanmak daha doğru olur. Böylece zeka gelişimi desteklenerek hayal güçlerinin iyileştirilmesi kolaylaşır. Ayrıca hiperaktivite, uykusuzluk ve huysuzluk gibi sorunlara da çözüm üretilmiş olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR