Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti

Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • 498 gram ağırlığa sahiptir.
  • Ürün tablesi 18x20 cm ölçülerine sahiptir.
  • Table üretimi MDF ve reçine karışımı malzemeden yapılır.
  • Uygulama için ahşap tırmık gönderilir.
  • 1 adet köprü içerir.
  • Bahçede kullanılması için 3 adet balık vardır.
  • 2 adet siyah taş bulundurur.
  • 1 adet küp içerir.
  • 1 torba beyaz kumla birlikte gönderilir.
  • Süsleme için küçük doğal taşlar ilave edilmiştir.

Zen Bahçesi Nedir?

Japonya’da ortaya çıkan meditasyon araçlarından biri, zen bahçesi olarak adlandırılan minimal bahçelerdir. Çoğu çakıl, taş, kil ve kum kullanılarak yapılan bu bahçeler aslında kurak alanları temsil eder. Üzerine yerleştirilmiş olan nesneler birbiriyle uyum içindedir ve her birinin farklı anlamı vardır. Minimal yapıdaki tasarımlar sayesindeyse kullanımları, temizlikleri ve muhafaza edilme şekilleri oldukça kolaydır.

Zen bahçeleri, kişiye özel şekilde hazırlanmaya müsait olan peyzajlardır. Farklı boyuttaki taşlar, köprüler, kumlar, biblolar ve mini heykeller kullanılarak hazırlanır. Yapılan düzen genellikle açık renkli bir kum üzerindedir. Ayrıca nesnelerin uyumu sayesinde göz yormayan ve zihni yıpratmayan estetik görünümleri vardır. Kişisel olarak detaylandırılabildiği için her bireyin zevkine uygun şekilde zen bahçesi yapması mümkündür. Yeni başlayanlar ya da farklı bir tema arayanlar içinse hazır olarak satılan zen bahçesi kitleri vardır.

Birçok etkiyi beraberinde getiren zen bahçeleri, aslında düşünceleri dinlendirmek ve ruhu pozitif duygularla beslemek için kullanılır. Dinlenmeyi kolaylaştıran bu ürünler dış dünyadan ayrılmaya yardımcı olur. Böylelikle stresten, olumsuz durumlardan, negatif enerjiden, anksiyeten ve depresyondan kurtulmak için etkili bir araçtır. Yapılan tasarımlar kişide düzen hissi oluşturarak sorumluluk duygusunu da arttırabilir.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti, doğru bir zen bahçesi yapmak için gereken tüm malzemelere sahiptir. Bahçe yapımında ilk olarak tablenin üzerine kum dökmek, daha sonra büyükten küçüğe doğru eşyaları yerleştirmek gerekir. Köprü, balıklar, küp, siyah taşlar ve küçük taşlar bir düzen içinde yerleştirilir. Kullanıcılar, nesneleri diledikleri gibi konumlama hakkına sahiptir. Böylelikle Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti meditasyon yapmak için hazırlanmış olur.

Zen bahçesiyle meditasyon yaparken, aslında meditasyonun en etkili nesnelerinden biri olan Buddha’nın enerjisinden de faydalanılır. Gold Buddha Temalı Zen Bahçesi, üzerinde rahatlıkla desen çizilebilecek bir kuma sahiptir. Farklı nesneler eklenmeden önce ya da eklendikten sonra, tırpanla desen çizerek meditasyon yapmaya başlanabilir. Bu esnada tütsü, buhurdanlık, kokulu mum gibi negatif enerjiyi azaltan güzel kokulu diğer nesnelerden de yardım alınabilir. Ancak kokuların doğal ve bitkisel içeriklere sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Oldukça dayanıklı olan zen bahçeleri, hemen eskimeyen yapıda oldukları için ömürlük bir kullanıma sahiplerdir. Ancak bir süre sonra aynı nesneleri kullanmaktan sıkılan kişiler, kendi beğendikleri diğer unsurları bahçeye ekleyebilirler. Çocuklar için de minyatür oyuncaklar ilave edilerek zeka gelişimi ve hayal gücü, zen bahçesi yaparak desteklenebilir. Dikkat edilmesi gereken konu, bahçeyle uyumlu nesneleri almaktır. Ebat, renk, tema bakımından göz yormayan, aşırı dikkat çekmeyen ve estetik zevk uyandıran tüm minyatür nesneler zen bahçelerine ilave edilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR