Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti
Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti

Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti

0,00

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  • Ürün ağırlığı 480 gramdır.
  • Tabla ölçüleri 18*22 cm şeklindedir.
  • 1 adet siyah table içerir.
  • Table yapımında reçine ve MDF malzeme kullanılır.
  • 1 adet ahşap tırmıkla birlikte gönderilir.
  • Set içinde 1 adet Buddha biblosu vardır.
  • 1 adet siyah taş ve 1 torba beyaz kuma sahiptir.
  • Süsleme için küçük doğal taşlar gönderilir.
  • Uygulamada kullanılabilecek 1 adet köprü içerir.

Zen Bahçesi Nedir?

Japon kültüründe meditasyon için kullanılan araçlardan biri zen bahçesidir. Zen bahçeleri, minimalist tasarımlara sahip olduğundan dolayı birçok insanın ilgisini çeker. Sadelikleri nedeniyle göz yormazlar ve temel amaçlarına uygun şekilde çalışmayı kolaylaştırırlar. Genellikle zihni sadeleştirmek için kullanılan bu ürünler, rahatlatıcı etkileri sayesinde stresten arınmaya yardımcı olurlar. Özelleştirilebilir tasarımları dolayısıyla her zevke hitap ederler. Zen bahçelerinin setler halinde alınması veya en baştan tasarlanması mümkündür.

Odaklanmaya yardımcı olan Zen bahçeleri, genellikle table ve kumdan oluşurlar. Üzerine eklenen taşlar, biblolar ya da diğer dekoratif nesneler değişiklik gösterebilir. Ancak temaları gereğince sade nesnelerden oluşurlar ve göz yoran renkli nesneler içermezler. Zihnin boşaltılmasına yardımcı olması için bahçe düzenlemesinde tırpan gibi malzemeler kullanılabilir. Üstelik bahçeyi inşa etmek gibi bozmak da dış dünyadan soyutlanmaya yardımcı olur.

Zen bahçeleri, iç huzurun desteklenmesinde önemli rol oynar. Yaratıcı düşünmeyi destekler ve hayal dünyasının bir yansıması olarak kullanılabilirler. Sanatsal çalışmalarda ya da normal yaşamda ilham kaynağı olabilirler. Ayrıca ruh, beden ve zihin arasında köprü oluşturmak için tercih edilebilirler. Böylelikle insanları kararsızlık, negatif düşünce tarzı, stres ya da anksiyete gibi duygulardan arınmalarına da yardımcı olabilirler.

Zen Bahçesi Nasıl Yapılır?

Buddha Temalı Zen Bahçesi Kiti, meditasyon yaparken kullanılması için hazırlanan özel bir araçtır. Yapımında ilk olarak küçük bir tableye ihtiyaç duyulur. Bu tablenin üzerine bahçe inşa edileceğinden dolayı birkaç ayrı bölümden oluşması da mümkündür. Yapımında ilk olarak tablenin üzerine yeteri kadar kum eklenmesi gerekir. İnce yapılı bu kumun dağıtılması içinse tırpan gibi nesnelerden yardım alınabilir.

Tasarım oluştururken düzenli bir alan yaratmak için ilk olarak büyük nesnelerin yerleştirilmesi gerekir. Bu nesneler biblolar, köprüler ya da büyük taşlar olabilir. Bahçeyi daha dolu bir hale getirmek içinse küçük doğal taş gibi malzemelerden yardım alınabilir. Son aşamada hazır hale gelen ve tüm nesnelerin yerleştirilmiş olduğu bahçeler, tırpanla kumda şekil çizerek rahatlamak için kullanılabilir. Nesne eklemek ya da çıkarmak, oyuklu görüntü oluşturmak, düzenli çizgilerle zihni sakinleştirmek de bahçe yapımında tercih edilebilecek yöntemlerdir.

Bahçelerin yapımında kişiye özel nesnelerden de faydalanılabilir, sete bağlı kalma zorunluluğu yoktur. Ancak çok parlak ve dikkat çeken, temaya uymayan ya da kişide olumsuz duygulara neden olan nesneler tercih edilmemelidir. Ayrıca küçük bahçelere çok büyük nesneler yerleştirmemeye dikkat edilmelidir.

Sade ve şık tasarımları olan zen bahçeleri, göründüğünden daha büyük anlamlar içerir. Bu nedenle basit yapılarına karşın birçok faydaları ve anlamları bulunur. Doğru şekilde yapıldıklarında kişileri daha sakin hale getirerek huzurun uzun süre korunmasına yardımcı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR